Опаковане преди преместване

02345На първо четене преместването не изглежда особено тежка задача – опаковаш мебелите, натоварваш ги на личния си автомобил и след няколко дена вече си ги преместил в новото си жилище. Донякъде, е така, но в интерес на истината не, е толкова лесно колкото звучи. Цялата тази операция ще Ви коства много повече време от очакваното. Само пакетирането на багажа ще Ви отнеме не по-малко от седмица, а какво остава за преместването му.

Именно опаковането ще бъде основния акцент в днешния ни материал. Много хора го подценяват и след това се чудят защо вещите им са се повредили по време на превозването им, и без основателна причина обвиняват хамалите, които са наели.

От личен опит знаем, че опаковането, е една от най-досадните задачи, но ако искаме всичко да премине, без никакви поражения, то трябва да отделим няколко дена от отпуската ни, в които да се отдадем изцяло на това начинание. За да улесним до голяма степен задачата Ви, то ще Ви дадем няколко прости съвета и трикове, с помощта, на които опаковането ще премине далеч по-бързо и сигурно.
На първо време трябва да се снабдите с подходящи опаковъчни материали. Ще Ви трябват различни по големина кашони, в които да поберете телевизора, компютъра и останалата скъпа техника, с която разполагате, тъй като едва ли пазите оригиналните им. За целта може да си закупите специални кашони, които са направени именно за тази цел(обикновено всяка хамалска фирма разполага с такива и бихте могли да си ги закупите от тях). Освен кашони ще Ви бъдат необходими и други опаковъчни материали, които да гарантират сигурността на вещите Ви – уплътнителни материали, противоударен найлон с въздушни мехурчета, тиксо, хартия, маркери и режещи инструменти(ножица, нож и т.н.).

Препоръчваме Ви да започнете с малките предмети. Отделете ги в малки кутии или пликчета, за да не Ви се налага после да ги търсите из кашоните като „игла в купа сено“. Тази операция може да Ви коства известно време, но при разопаковането им ще Ви куп време и нерви. След като сте отделили всички миниатюрни предмети, то, е време да премине към опаковането им. Основната Ви цел трябва да, е да използвате максимално свободното пространство в кашона. В никакъв случай, обаче не трябва да се „престаравате“ и да препълвате кутиите, защото по този начин рискувате да повредите вещите си. За да предотвратите свободното движение на предметите в кашона, е добре да използвате стиропорени топчета или хартия, която да поставите в празните пространства.

Хамали в СофияСкъпоценните вещи(бижута, пари, документи, телефони) и тези, които използвате в ежедневието(четка за зъби, козметика, дрехи) си, е добре да ги опаковате отделно и да ги вземете със себе си. За целта, е добре всеки един член на семейството да опакова най-скъпите си вещи в отделен сак, за да не се стига до неприятни ситуации и неоправдани обвинения.

В деня, в който ще бъде извършено преместването, след като бъдат натоварени всички кашони, то преди да напуснете жилището си, е добре да се убедите, че не сте забравили нещо. Така, че направете една финална обиколка на жилището и прегледайте шкафовете дали случайно не сте забравили нещо, за което бихте съжалявали в последствие.

Категория: Хамалски услуги

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *